۴۰۲ab123-252b-488d-a43d-58edb7dad7d6

برگزاری تور آموزشی شماره ٩

روز جمعه مورخ ٢١ مهر ماه تور آموزشی شماره ٩ ویژه راهنمایان گردشگری آذربایجان غربی مطابق برنامه و با حضور بیش از ١٧ نفر از راهنمایان استان درمجموعه سایت تمتمان ( غار ماقبل تاریخ ، گوردخمه های مادی ، قلعه اورارتویی و مقابر شهدای جنگ چالدران ) برگزار گردید . در این تور که با بازدید میدانی مجموعه سایت مهم تمتمان و با توضیحات خوب جناب آقای حاج محمدی کارشناس باستانشناسی و عضو افتخاری انجمن همراه بود راهنمایان با این سایت باارزش که با بی مهری مسئولین ناشناخته مانده است ، آشنا شدند  .

img_7330

برگزاری تور آموزشی شماره ٨ ( مسجد جامع و بازار اورمیه )

در ادامه برگزاری تورهای آموزشی انجمن ویژه راهنمایان مطابق برنامه تدوینی  روز دوشنبه مورخ ١٠ مهرماه و باحضور تعدادی از اعضای انجمن بازدید بهمراه توضیحات کارشناسی از گنبد و شبستان مسجد جامع و نیز بازار تاریخی اورمیه انجام گردید .

img_7328

img_6930

دیدار هیات مدیره انجمن و رییس کانون انجمن های صنفی کشوربا مدیرکل اداره کل میراث

روز چهارشنبه مورخ ٩۶/۶/٨ و با حضور جناب آقای کیانی رییس محترم کانون انجمنهای صنفی راهنمایان گردشگری کشور در ارومیه جلسه مشترکی با هماهنگی انجمن آذربایجان غربی در دفتر مدیر کل محترم اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان غربی تشکیل گردید . در ابتدای این جلسه که باحضور رییس انجمن صنفی استان و دبیر انجمن و معاون گردشگری و مسئول روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان همراه بود آقای مهندس اکبر جباری رییس انجمن صنفی استان ضمن تشکر از توجه مدیر کل محترم برای تشکیل این جلسه و حضور آقای کیانی در استان ، مطالبی در خصوص انجمن استان و اقدامات اخیر ، حضور حاضرین بیان کردند در ادامه آقای کیانی رییس کانون انجمنهای صنفی راهنمایان کشور ضمن توضیح در خصوص اهمیت قشر راهنمایان و لزوم حمایت از این صنف به برخی مشکلات و نیز اقدامات انجام یافته در کانون برای حل برخی از این مشکلات اشاره نمودند . در ادامه معاون گردشگری اداره کل و مدیر کل محترم نیز ضمن تقدیر از حضور آقای کیانی و تشکر از رییس انجمن استان بابت ترتیب دادن این جلسه گزارشی از نحوه کار اداره کل در این حوزه بیان فرمودند و بر حمایت از انجمن استان تاکید کردند .

لازم بذکر است در ادامه و بعد از جلسه مذکور نشست صمیمانه هیات مدیره انجمن استان و رییس کانون در محل دفتر انجمن برگزار گردید .

img_6931

img_6932 img_6933

img_6867

برگزاری سومین تور آموزشی انجمن ( موزه ارومیه )

سومین تور آموزشی انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان عصر روز سه شنبه ٣١ مرداد ساعت ١٧ برگزار گردید . این تور که از سری تورهای ارومیه گردی و بصورت ساعتی و با حضور بیش از ٢٠ نفر از راهنمایان گردشگری ارومیه در محل موزه ارومیه بعنوان دومین موزه غنی کشور برگزار گردید در این تور آقای حاج محمدی کارشناس ارشد باستانشناسی توضیحات جامعی در خصوص ساختمان موزه و اشیا داخل موزه دادند و در ادامه راهنمایان حاضر اقدام به طرح برخی سوالات مد نظر و همچنین بیان تجارب تور نمودند . تور موزه گردی راهنمایان گردشگری ساعت ١٩ پایان یافت . مطابق برنامه تور آموزشی بعدی انجمن در روزهای ٩ و ١٠ شهریور و در جنوب استان و تخت سلیمان برگزار خواهد گردید.

img_6864

image

برگزاری دومین تور آموزشی انجمن تپه حسنلو

با عنایت به اهمیت مقوله آموزش نیروی انسانی شاغل درحوزه گردشگری آذربایجان غربی بویژه راهنمایان گردشگری بعنوان ویترین گردشگری استان و برای معرفی و شناساندن هرچه بهتر جاذبه های استان آذربایجان غربی انجمن صنفی راهنمایان گردشگری تورهای تخصصی آموزشی آثار تاریخی ، فرهنگی و گردشگری استان جهت ارتقاء اطلاعات و توانمندی راهنمایان عضو انجمن تدوین نموده است .
در این راستا ۲۷ مرداد ۹۶ دومین تور آموزشی انجمن با هدف بازدید و معرفی تپه باستانی حسنلو و تپه های باستانی اطراف آن که قدمت آن به بیش از ۶ هزار سال قبل از میلاد می‌رسد با حضور بیش از ٢٠نفر از راهنمایان همراه با تشریح و توضیحات دکتر بهمن کارگر از باستان شناسان استان و از شاگردان و همراهان پروفسور رابرت دایسون حفار و کاوشگر تپه حسنلو و کاشف جام بزرگ طلای حسنلو و همچنین کیومرث حاج محمدی کارشناس ارشد باستان شناسی استان انجام گردید .