img_6373

حضور رییس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری در جلسه اتاق فکر اداره کل میراث

ساعت ۱۰ صبح روز سه شنبه مورخ ۳۰ خرداد و مطابق دعوتنامه اداره کل ، جلسه اتاق فکر گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در محل اتاق جلسات این اداره کل تشکیل گردید . در این جلسه که با حضور رووسای انجمنهای صنفی راهنمایان گردشگری و دفاتر خدمات مسافرتی استان و اساتید دانشگاه و فعالین و مسئولین حوزه گردشگری برگزار شد . بعد از صحبتهای مدیر کل و معاون گردشگری اداره کل و در ادامه جلسه آقای مهندس اکبر جباری رییس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان با تاکید بر لزوم استفاده از نقطه نظرات حاضرین در جلسه و اجرایی نمودن آنها بر مواردی همچون لزوم شناسایی واقعی ظرفیتها و پتانسیلهای حوزه گردشگری استان ، تغییر نگرش ملی و کلان کشور به حوزه گردشگری ، لزوم برخورد علمی با این مقوله ، لزوم تدوین تقویم و برنامه جامع گردشگری استانی  ، استفاده از تکنولوژی های تبلیغاتی روز دنیا جهت ایجاد انگیزش لازم در گردشگران جهت سفر به استان ، ایجاد جاذبه های جدید و برگزاری جشنواره ها و فستیوالهای مداوم بومی ، توجه به نیروی انسانی و آموزش عوامل اجرایی و لزوم صرف هزینه و تاکید بر سرمایه گذاری های علمی و موثر در این حوزه اشاره نمودند . ایشان در پایان مطالب با تاکید بر اینکه مشکل توسعه گردشگری بویژه در استان تنها با بهره گیری از نقطه نظرات فعالین و صاحبان فکر این حوزه و با عمل گرایی و پرهیز از شعار گویی اتفاق خواهد افتاد پیشنهاد برگزاری تور اینفوی آذربایجان غربی در ماههای پیش رو با همکاری انجمنهای راهنمایان گردشگری و دفاتر خدمات مسافرتی و جامعه هتل داران استان البته با تامین منابع مالی آن توسط اداره کل را دادند که با تایید حاضرین تصویب شد .

img_6382

img_0701

تجلیل از انجمن صنفی راهنمایان استان در جلسه ستاد تسهیلات خدمات سفر

طی جلسه ای که در محل سالن جلسات استانداری آذربایجان غربی و با حضور معاون عمرانی استانداری و جانشین ستاد تسهیلات خدمات سفر استان و مدیران ادارات کل و  مسئولین انتظامی و تشکل های مردم نهاد و انجمنهای صنفی برگزار گردید ، از تلاشها و فعالیتهای انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان با تقدیم لوح به رییس انجمن آقای مهندس اکبر جباری تقدیر بعمل آمد .

 

img_0668

img_0669

image

حضور رییس انجمن در کمیسیون سرمایه گذارى و گردشگرى اتاق بازرگانی ارومیه

کمیسیون سرمایه گذارى و گردشگرى اتاق بازرگانی ارومیه روز شنبه مورخ ٩۶/٢/٢ با دستور کار بررسى مشکلات فرودگاههای استان و پروازهاى فرودگاه ارومیه و ارائه گزارش اداره کل میراث از اقدامات انجام یافته در نوروز ٩۶ وبا حضور مسئولین استانی و رییس انجمن صنفی راهنمایان استان در محل اتاق بازرگانی ارومیه  تشکیل گردید .

در این جلسه ابتدا آقای پرهیزکار مدیر فرودگاه ارومیه گزارش مبسوطی از امکانات فرودگاه ارومیه و تعداد پروازها و برنامه های آتی آن ارائه کردند و نسبت به برقراری قریب الوقوع پروازهای ارومیه اربیل و احتمالا باکو اظهار امیدواری نمودند .

در ادامه آقای امامی معاون گردشگری اداره کل میراث گزارشی از برنامه های انجام یافته استانی در نوروز امسال بیان نمودند  .

در ادامه آقای مهندس اکبر جباری رییس انجمن ضمن تقدیر از ارایه گزارش توسط اعضا کمیسیون ، از گرفتار شدن مسئولین و تصمیم گیران حوزه گردشگری در سراب آمار ناصحیح انتقاد کرده وبا تاکید برکاهش ٣٣٪‏ آمار اقامت مسافرین در نوروز امسال نسبت به سال قبل و ورود تنها دو تور داخلی و رسمی به استان در نوروز ٩۶ که نشان دهنده عدم موفقیت برنامه های دست اندرکاران حوزه گردشگری در جذب و اقامت گردشگران در استان میباشد ، خواستار تشکیل کارگروهی جهت مطالعه علمی موضوع و ارایه راهکار توسط این کارگروه وخروج از این وضع نامطلوب در استان شدند که مورد تایید و تصویب حضار قرار گرفت .

image

تشکیل اولین جلسه هیات مدیره انجمن در سال ٩۶

اولین جلسه هیات مدیره انجمن در سال جدید ساعت ١٨:٣٠ روز یکشنبه ٢٧ فروردین ماه در محل دفتر انجمن وباحضور آقایان اکبر جباری ( رییس )، مهران ظرافت ( نایب رییس ) ، مهدی اسدی ( بازرس )  و خانم ها شیوا غلامی (خزانه دار) وشعله خیری (دبیر) تشکیل گردید و پس از بحث و بررسی ارائه نظرات حضار تصمیماتی در خصوص برنامه های کاری انجمن در سال پیشرو و نحوه اجرایی نمودن این برنامه ها با اولویت مقوله آموزش راهنمایان در جهت ارتقا دانش و کیفیت کاری ایشان ، گرفته شد و مقرر گردید ریز برنامه ها و اهداف آموزشی مدنظر تهیه و تدوین گردد . 

در این جلسه با عنایت به لزوم اطلاع بموقع از رویدادهای کانون و سایر انجمنها و ارگانهای مرتبط مقرر گردید نسبت به شناسایی مراجع و منابع خبررسانی اینگونه اطلاعات و عضویت انجمن در آنها اقدام مقتضی بعمل آید .

تشکیل بانک اطلاعات اعضا و راهنمایان استان  نیز از دیگر تصمیمات این جلسه بود .

اولین جلسه هیات مدیره در سال جدید در ساعت ٢١خاتمه یافت .

تشکیل اولین جلسه کمیسیون سرمایه گذاری گردشگری اتاق بازرگانی اورمیه با حضورانجمن

اولین جلسه کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی ارومیه با حضور رییس و بازرس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری آذربایجان غربی و میران کل و نمایندگان ادارات مربوطه و رییس سازمان منطقه آزاد ماکو و رییس بنیاد ایرانشناسی روز پنجشنبه ۹۵/۱۲/۱۹ در محل اتاق بازرگانی تشکیل گردید . در این جلسه آقای اکبر جباری ضمن تشکر از تشکیل این کمیسیون و دعوت از انجمن خواهان توجه بیشتر مسئولین و دست اندرکاران حوزه گردشگری به اهمیت مقوله نیروی انسانی متخصص در این شرایط کشور از لحاظ محدودیت بودجه شدند و با نقد آمارهای گاها نادرست که باعث بروز خطا در تصمیم گیریهای کلان گردیده ، با معرفی انجمن و پتانسیلهای بالای اعضای آن بر لزوم بهره گیری از راهنمایان دارای کارت ، بعنوان راهنما در تمامی تورهای برگزار شده  ( بعنوان یک الزام قانونی ) توسط ادارات و سازمانها با رعایت جایگاه و منزلت ایشان و پرداخت حق و حقوق مناسب آن ، تاکید کردند .