تشکیل جلسه کمیته فنی راهنمایان گردشگری

جلسه کمیته فنی راهنمایان گردشگری آذربایجان غربی برای بررسی صلاحیت دریافت کارت تعدادی از فارغ التحصیلان دوره راهنمایان گردشگری در محل اداره کل میراث فرهنگی استان و با حضور  آقای امامی معاون گردشگری و  آقای صمد لویی مسئول حراست و آقای ولی زاده کارشناس حوزه گردشگری اداره کل و  آقای اکبر جباری رییس انجمن صنفی راهنمایان استان و  آقای فواد مرعشی برگزار گردید . در این جلسه ضمن مصاحبه حضوری با پنج نفر از دوستانی که مدارکشان کامل بوده بررسی گردید که نتیجه متعاقبا اعلام میگردد .

همکاری کمیته بوم گردی اداره کل میراث و کمیته بوم گردی انجمن

پیرو جلسه کمیته بوم گردی اداره کل میراث فرهنگی استان و دعوت از رییس انجمن و مسئول کمیته بوم گردی انجمن جهت شرکت در جلسه در مورخ ٩۵/١٠/٢٨ ،  بر اساس بند ۵ صورت جلسه آن مقرر گردید کمیته بوم گردی انجمن نسبت به شناسایی و معرفی متقاضیان اقامتگاههای بوم گردی در سطح استان با اداره کل میراث همکاری نماید .

img_5493

تعیین سمت اعضا هیات مدیره انجمن در اولین جلسه هیات مدیره جدید

اولین جلسه هیات مدیره و بازرس منتخب انجمن صنفی راهنمایان گردشگری آذربایجان غربی ساعت ١٨ امروز دوشنبه مورخ ٩۵/١١/١١ در محل دفتر انجمن تشکیل گردید ، در این جلسه که با حضور آقایان مهران ظرافت ، اکبر جباری و مهدی اسدی و سرکار خانم شیوا غلامی همراه بود در ابتدا آقای اکبر جباری ضمن تبریک برگزاری موفق مجمع و انتخابات انجمن به هیات مدیره و بازرس منتخب و تشکراز حضور همه راهنمایان و اعضا در مجمع مذکور با بیان گزارش مختصر از فعالیتها ، موفقیتها و نواقص دوره قبل به اهمیت مشارکت همه راهنمایان و فعالین این حوزه در امورات انجمن تاکید کردند . در ادامه آقای ظرافت بر اهمیت کار تحقیقی جهت شناسایی نقاط ضعف و برطرف نمودن موانع فعالیتهای گردشگری تاکید نمودند ، خانم غلامی و آقای اسدی بازرس انجمن نیز ضمن بیان مطالبی بر کار آموزشی  ، فرهنگ سازی و برند سازی در حوزه مذکور تاکید کردند ، در ادامه جلسه مطابق اساسنامه نسبت به تعیین سمت اعضا هیات مدیره و تعیین دبیر و رابط انجمن با نظر حضار اقدام شد که نتیجه بشرح ذیل میباشد :

١) اکبر جباری   رییس انجمن

٢) مهران ظرافت   نایب رییس انجمن

٣) شیوا غلامی   خزانه دار انجمن

ضمنا خانم شعله خیری بعنوان دبیر انجمن تعیین و معرفی گردیدند

جلسه با تعیین نحوه تشکیل جلسات انجمن در دوره جدید پایان یافت

img_5499

برگزاری مجمع عادی و انتخابات هیات مدیره و بازرسی انجمن

ظهر امروز ۶ بهمن و با حضور راهنمایان عزیز استان و   نماینده محترم اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان  ومطابق اطلاعیه های قبلی جلسه  مجمع عادی و انتخابات دوره دوم هیات مدیره و بازرسی انجمن صنفی راهنمایان گردشگری آذربایجان غربی در محل اداره کل میراث برگزار گردید .

در این جلسه ابتدا ارایه گزارشی از عملکرد هیات مدیره قبلی توسط آقای اکبر جباری و سید مومن فواد مرعشی ، ارایه گردید در ادامه  هیات رییسه جلسه انتخاب و بعد از توضیحات آقای رحمتی نماینده محترم اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان در خصوص نحوه برگزاری انتخابات  و توزیع تعرفه های رای در بین حضار توسط هیات رییسه رای گیری بعمل آمد که نتایج آن بر اساس تعداد آرا  بشرح زیر است : 

منتخبین اعضای اصلی هیات مدیره :
١) اکبر جباری
٢) مهران ظرافت
٣) شیوا غلامی

منتخبین علی البدل هیات مدیره:
١) محمدرضا خورشیدی
٢) وحید قلی پور

منتخب بازرس اصلی :
مهدی اسدی

بازرس علی البدل :
شعله خیری

ضمنا برابر دستور جلسه و با تایید حاضرین مقرر گردید منبعد جهت اعلام مجامع و سایر موارد بجای اطلاع رسانی موضوع از طریق  چاپ در روزنامه از سایت انجمن و شبکه های اجتماعی اقدام گردد . 

در پایان ضمن سپاس از تمامی دوستان حاضر و تقدیر ویژه از زحمات هیات مدیره قبلی ، برای هیات مدیره جدید آرزوی موفقیت مینماید .

 

۶۰۳۴۵۰ce-ee34-4a62-a644-ceb6f3353a8f

img_5503

 

 

تشکیل دو کمیته جدید در انجمن

بر اساس نامه پیشنهادی آقای اسدی کارشناس ارشد جهانگردی و با تصویب هیات مدیره کمیته های  ۱- گردشگری سلامت و ورزشی
۲- گردشگری تجاری و بازرگانی انجمن با مسئولیت آقای اسدی  تشکیل گردید و مقرر گردید ایشان ضمن پیشنهاد اعضای کمیته های مذکور در خصوص تهیه چارت و برنامه این کمیته ها اقدام نمایند . در همین راستا از راهنمایان و فعالین این حوزه ها جهت حضور و عضویت در این کمیته ها دعوت میگردد با آقای اسدی هماهنگی لازم را بعمل آورند .

شرایط داوطلبان و مهلت ارائه تقاضانامه کتبی متقاضیان حضور در هیات مدیره و بازرسی دوره دوم انجمن

با عنایت به برگزاری مجمع عمومی و انتخابات هیات مدیره و بازرسی انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان در ساعت ۱۲ مورخ ۹۵/۱۱/۶ و در محل سالن آمفی تئاتر اداره کل میراث استان  ، راهنمایانی که دارای شرایط مندرج در اساسنامه انجمن بوده و تمایل به اعلام نامزدی خود جهت انتخابات هیات مدیره یا بازرسی انجمن را دارند میبایست تا پایان روز دوشنبه مورخه ۴/ ۱۱/ ۹۵ نسبت به ارایه درخواست کتبی نامزدی خود به هیات مدیره انجمن اقدام نمایند . لازم به ذکر است شرایط لازم نامزدی  هیات مدیره وبازرسی انجمن مطابق اساسنامه انجمن بشرح ذیل میباشد :

img_5443 img_5444

در خصوص شرایط بند ٩ماده فوق :

img_5467

⭐️  داشتن شرایط فوق برای داوطلبان هیات مدیره و بازرسی انجمن الزامیست .

image

برگزاری جلسه بوم گردی و طبیعت گردی اداره کل میراث

صبح امروز ٣٠ دی ماه جلسه بوم گردی و طبیعت گردی در اداره کل میراث استان برگزار گردید ، این نشست که با حضور مسئولین ارگانهای مرتبط با بحث بوم گردی و همچنین آقای ظرافت مسئول کمیته طبیعت گردی و بوم گردی انجمن و آقایان خورشیدی و اسدی از اعضای این کمیته همراه بود ، ابتدا آقایان جباری مدیر کل و فخاری کارشناس مربوطه اداره کل  توضیحاتی در خصوص اقامتگاههای بوم گردی و شرایط اخذ مجوز انها بیان نمودند سپس به طرح و بررسی موانع توسعه بوم‌گردی و راهکارهای تسهیل در خصوص توسعه و ترویج بوم گردی پرداخته شد . در ادامه آقای ظرافت ضمن ارائه پیشنهاد اجرای طرح پایلوت بوم‌گردی در منطقه سیلوانا اورمیه که در کمیته بوم گردی انجمن نیز طرح و بررسی آن صورت گرفته مطالبی در اهمیت موضوع بیان نمود و آقای اسدی نیز خواهان دعوت از سرمایه گذاران جهت بازدید از طرحهای بوم گردی استان بویژه سرمایه گذاران خارجی علاقمند شدند .

untitled

برگزاری دوره آموزشی کوتاه مدت فرهنگی راهنمایان گردشگری

مطابق اطلاع رسانی قبلی ، امروز ۲۹ دی ماه در سالن آمفی تئاتر اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری و با حضور تعداد زیادی از راهنمایان گردشگری استان دوره آموزشی کوتاه مدت با موضوع گردشگری فرهنگی برگزار گردید . در این دوره و قبل از شروع آقای اکبر جباری ضمن بیان مطالب کوتاهی به اهمیت نقش آموزش و لزوم حضور همه راهنمایان در این دوره ها تاکید کردند . در ادامه آقای مرعشی به عنوان مدرس دوره مطالب مفیدی در خصوص انواع گردشری و مقاصد سفر و رفتارهای راهنمایان و طرز برخورد با برخی از مسایل در تور بیان نمودند . درپایان این دوره که با سوال و جواب حاظرین همراه بود ، رییس انجمن ضمن اعلام تشکیل دو کمیته جدید با موضوع طبیعت گردی و بوم گردی با مسئولیت آقای ظرافت و گردشگری و هنر با مسئولیت خانم فلاحی ، از همه حاظرین و علاقمندان و فعالان حوزه گردشگری و راهنمایان استان جهت حضور در این کمیته ها دعوت نمودند و بر لزوم اتحاد بیشتر بین فعالین گردشگری در پیرامون انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان برای افزایش کمی و کیفی جایگاه انجمن و اعضا تاکید نمودند . در پایان پیشنهاد تشکیل کمیته گردشگری فرهنگی انجمن با مسئولیت آقای حاج محمدی با موافقت حضار به تصویب رسید .