تشکیل اولین جلسه کمیسیون سرمایه گذاری گردشگری اتاق بازرگانی اورمیه با حضورانجمن

اولین جلسه کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی ارومیه با حضور رییس و بازرس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری آذربایجان غربی و میران کل و نمایندگان ادارات مربوطه و رییس سازمان منطقه آزاد ماکو و رییس بنیاد ایرانشناسی روز پنجشنبه ۹۵/۱۲/۱۹ در محل اتاق بازرگانی تشکیل گردید . در این جلسه آقای اکبر جباری ضمن تشکر از تشکیل این کمیسیون و دعوت از انجمن خواهان توجه بیشتر مسئولین و دست اندرکاران حوزه گردشگری به اهمیت مقوله نیروی انسانی متخصص در این شرایط کشور از لحاظ محدودیت بودجه شدند و با نقد آمارهای گاها نادرست که باعث بروز خطا در تصمیم گیریهای کلان گردیده ، با معرفی انجمن و پتانسیلهای بالای اعضای آن بر لزوم بهره گیری از راهنمایان دارای کارت ، بعنوان راهنما در تمامی تورهای برگزار شده  ( بعنوان یک الزام قانونی ) توسط ادارات و سازمانها با رعایت جایگاه و منزلت ایشان و پرداخت حق و حقوق مناسب آن ، تاکید کردند .

qq

انتشار اولین کاتالوگ انجمن راهنمایان گردشگری استان

اولین کاتالوگ مختص انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان آذربایجان غربی که کلیه مطالب ، طراحی و چاپ آن توسط این انجمن با موضوع معرفی آذربایجان غربی و شهرهای آن با فرمتی کاملا متفاوت بهمراه متنی غیر کلیشه ای و عکسهای جدید و با کیفیت در ٢٠ صفحه رنگی با طراحی خاص که بهمت تعدای از همکاران از جمله پژوهشکده سیمرغ و جناب آقای حکمت ( متن های داخل کاتالوگ ) و آقای مهرداد اتابکی و خانم الهام حسن زاده ( معرفی اسپانسر ها ) و آقای اکبر جباری ( مراحل طراحی و چاپ ) و خانم لیلا تقی زاده ( نقاشی طرح روی جلد ) منتشر گردید .

علاقمندان جهت دریافت این کاتالوگ می توانند با شماره ٠٩١۴١۴۵١٧۶۵ تماس بگیرند .

untitled

 

 

image

حضور فعال اعضای انجمن در دهمین گردهمایی سراسری راهنمایان گردشگری – گیلان

دهمین گردهمایی سراسری راهنمایان گردشگری سراسر ایران مطابق سالهای پیش همزمان با روز جهانی راهنمایان گردشگری  ، امسال از تاریخ ۱ تا ۴ اسفند ماه به میزبانی گیلان برگزار گردید ، در این رویداد مهم راهنمایان ، ۱۲ نفر از راهنمایان عضو انجمن آذربایجان غربی نیز بهمراه حدود ۷۰۰ نفر راهنمایان سایر استانها حضور یافتند .

ادامه مطلب

تشکیل جلسه کمیته فنی راهنمایان گردشگری

جلسه کمیته فنی راهنمایان گردشگری آذربایجان غربی برای بررسی صلاحیت دریافت کارت تعدادی از فارغ التحصیلان دوره راهنمایان گردشگری در محل اداره کل میراث فرهنگی استان و با حضور  آقای امامی معاون گردشگری و  آقای صمد لویی مسئول حراست و آقای ولی زاده کارشناس حوزه گردشگری اداره کل و  آقای اکبر جباری رییس انجمن صنفی راهنمایان استان و  آقای فواد مرعشی برگزار گردید . در این جلسه ضمن مصاحبه حضوری با پنج نفر از دوستانی که مدارکشان کامل بوده بررسی گردید که نتیجه متعاقبا اعلام میگردد .

همکاری کمیته بوم گردی اداره کل میراث و کمیته بوم گردی انجمن

پیرو جلسه کمیته بوم گردی اداره کل میراث فرهنگی استان و دعوت از رییس انجمن و مسئول کمیته بوم گردی انجمن جهت شرکت در جلسه در مورخ ٩۵/١٠/٢٨ ،  بر اساس بند ۵ صورت جلسه آن مقرر گردید کمیته بوم گردی انجمن نسبت به شناسایی و معرفی متقاضیان اقامتگاههای بوم گردی در سطح استان با اداره کل میراث همکاری نماید .